Meta Diag

Adas Kamera ve Radar Kalibasyonu TEXA

ADAS sistemi (İleri sürüş yardım sistemleri) sürüş güvenliği ve konforunu sağlamak için dizayn edilmiştir ve en son çıkan araçlar arasında oldukça yaygın hale gelmiştir. İçerdiği özelliklerden birkaçını Otomatik acil durum freni, adaptif hız kontrolü, şerit takibi, yaya ve ışık tanıma gibi adlandırabiliriz. Zamandan geri kalmak istemiyorsanız ve müşterilerinize üst kalite hizmet sunmak istiyorsanız bu sistemlere profesyonel servis sağlamak artık bir tercihten öte gereklilik haline gelmiştir. Bu sofistike aktif güvenlik sistemleri üzerinde çalışan araç tamir uzmanlarına yardım etmek için, TEXA tamamen modüler, çoklu modelleri destekleyen ve cam değiştirme uzmanları, kaporta uzmanları, otomobil garajlarını memnun edecek araçlar geliştirmiştir. Ürünler: RCCS2 ( Radar ve Kamera Kalibrasyon Sistemi), 3 versiyona sahiptir CCS (Kamera Kalibrasyon Sistemi), ACS (Çevre Kalibrasyon sistemi). Radar kör nokta kalibrasyon reflektörü ve ADAS KAMYON kiti.

 • Radar ve kalibrasyon sistemi TEXA tarafından kaportacılar , cam değiştirme uzmanları ve birden fazla markaya bakan tamir atölyeleri için üretilen profesyonel bir üründür.
 • Hem kamera hem de radarların tüm kalibrasyon işlemlerini yapmak için ideal bir çözümdür.
 • RCCS sistemi, döner tekerlekli kolay taşınabilen bir ana bilgisayar, kayabilen plakalar ve iki aynadan oluşan bir ayar çubuğu,üstünde aracı hizalarken en yüksek hassasiyeti sağlayan kademeli teraziler bulunan ve tekerleğe anında tutturulması için yenilikçi bir sisteme sahip iki adet pratik kendinden merkezlemeli kıskaçlardan oluşur.
 • Bu teknolojik ekipman, farklı üreticilerin gereksinimlerine uygun olarak RCCS sistemini yüksek hassasiyetle ve tam güvenlikle hizalamanıza izin verir.
 •  Kamera kalibrasyonu için çok marka destekli bir diagnostik setidir.
 • Eskiden aracın camı hasar görmüş ya da kırılmışsa onu değiştirmek yeterliydi, fakat yeni system araçlarda kamera sistemlerinin kalibre edilmesi gerekiyor.
 • CCS kamera kalibrasyon sistemi teknisyenlerin ihtiyaçlarına göre en doğru kombinasyonu oluşturmak için tasarlanmıştır. Sistem bölünmüş sağlam birkaç panelden oluşur.
 • CCS özellikle atölyelerinde kamera kalibrasyonu için müsait alana sahip olan kişiler için idealdir.
 • Bir veya birkaç araç üzerindeki işlemler bittiğinde çok kolay bir şekilde toplanabilir ve kolayca saklanabilir.
 • Bazı ağır vasıta ve ticari araç üreticileri radar, kamera ve diğer sürücü destek sistemlerinin doğru kalibrasyon işlemleri için özel ekipmanlara ihtiyaç duyarlar.
 • TEXA bu işlemler için WABCO,TRW ve Knorr gibi radar sistemlerinin doğru hizalanması ve kalibrasyonu için en uygun sistemi sağlıyor.
 • Sistem kameralar ve lazer cihazların ölçümü için kullanılan çubuktan ve ayrı panellerden oluşur.
 • ADAS ağır vasıta seti ayrıca üzerinde lazer işaretleyici bulunan bir dizi kelepçe, adaptif hız sabitleme ayarı ve WABCO radarları için ayna adaptörü içerir.
 • Bunun yanında IDC5 yazılımı yoldayken uyarlama prosedürleriyle kendi kendine kalibrasyon yapan araçlarda kullanıcıya adım adım rehberlik sağlar.

RCSS2: Texa’nın radar ve kamera kalibrasyon sistemi 3 farklı versiyonla gelmektedir.

RCSS2 sistemi mekanik tamir bakımından tamamen bağımsız çalışabilir, hatta binek araç ve hafif ticari araçlarda sürüş yüksekliğini kontrol ederek müşterilerinize basit, güvenli ve yüksek derecede profesyonel servis sunar. RCSS2 3 farklı versiyonla geliyor, Tekerlek kelepçeleri ile birlikte, Lastik Kelepçeleri ile birlikte, Sürüş yüksekliği kontrol kiti CCD Sensörleri ve tekerlek kelepçeleri ile birlikte.

 

 
RCSS2 (Radar ve Kamera Kalibrasyon Sistemi)
 RCCS2’nin yüksek performanslı optik hizalama sistemi radar ve kamera sistemleri üzerinde her türlü kalibrasyon işlemini hızlıca ve doğru yapar.
Bu sistem 2 versiyonla gelir: Lastik Kelepçeleri ile birlikte, Tekerlek kelepçeleri ile birlikte.
 

 

Son jenerasyon lazer teknolojisi

 
Yeni uzaklık ölçerler, Dünya genelinde bulunan garajlar da kullanılmak üzere yüksek seviye profesyonellik ve kesinlik içeren TEXA’nın son çözümleridir.
 
Görsellerde kayabilen reflektör tabaka ve ön radar kalibrasyonu için merkezi lazeri görmektesiniz.
 

 

 

Entegre edilmiş sürüş yükseklik kontrolü ile birlikte RCSS 2

Entegre edilmiş sürüş yükseklik kontrolü ile birlikte RCSS 2’yi seçtiğinizde müşterilerinize hızlı ve profesyonel bir servis önerebilirsiniz. Bu çözüm, araçta hizalama yapma işlemini kolaylaştırır ve durumu hakkında doğru kontroller yapılmasına izin verir.
 
Bu kit kızılötesi sensöre sahip 4 adet CCD detektörle gelir ve bunlar RCCS2 nin ana gövdesine ve 4 noktalı tekerlek kelepçesi ile birlikte araca takılır. CCD dedektörlerin hafif olması ve ne ön ne de arka tarafta kablo bulundurmaması sayesinde inanılmaz pratik bir şekilde yüksek doğrulukta aracın köşelerinin pozisyonunun ölçebilirsiniz.
 
Mükemmel doğruluk ayrıca ayak ve pozisyon açı kontrolü ile güvence altına alınmıştır. Bu 2 testten oluşan bir yazılım olup; ilk test RCSS2’nin konum ve açısının zemine göre ve aracın sürüş ekseni açısıyla doğru olduğunu kontrol eder, 2.test ise tekerleklerin pozisyonunun doğruluğunu kontrol eder. Bu kontroller, bir sonraki aşamadaki radar ve kamera kalibrasyonu aşamasına hazırlık için tamamlanmalıdır.
 

CCD dedektörlerin hafif olması ve ne ön ne de arka tarafta kablo bulundurmaması sayesinde inanılmaz pratik bir şekilde yüksek doğrulukta aracın köşelerinin pozisyonunun ölçebilirsiniz.

Kendini ortalayan tekerlek kelepçeleri

TEXA’nın araç hizalamasındaki en iyi çözümüdür. Kendini ortalayan, hızlıca oturabilen tekerlek kelepçeleri işaretçi levhalarla ya da inovatif CCD dedektör sistemiyle kullanılabilir (Dijital kalibrasyon kitiyle birlikte RCSS2)

Hassas panel ayarlama vidası

RCCS 2 yapısı, panel konumunu doğru ayarlamak ve araca mükemmel bir hizada olmalarını sağlamak için arka kısımda pratik bir topuza sahiptir.

CCS, çoklu marka destekli kamera kalibrasyon sistemi

Eskiden aracın ön camı kırıldığında tek yapılması gereken yenisiyle değiştirmekti. Fakat şimdi sürüş yardımına destek olan kameranın tekrar kalibre edilmesi gerekiyor.
CCS (Kamera Kalibrasyon Sistemi), Teknisyenin yapmak istediği işlem için en iyi şeklide tasarlanmıştır. Bir adet sağlam destek ve üzerine koyabileceğiniz panellerden oluşmaktadır.
CCS ayrıca derecelere bölünmüş bir mat ve lastik seviye ve açısını lazer seviyesine getirmek için kullanılan 2 destekle kullanılabilir (opsiyonel).
Bu kitlerin özellikleri sayesinde taşıması inanılmaz kolay, kullanılması kolay bir kit oluşmuştur. Hatta tamirhanenin dışında bile kullanılabilir.
CCS sistemi için garajınızda kalıcı bir yer ayarlamanıza gerek yok, tüm kalibrasyon işlemleri tamamlandığında tüm ekipmanlar kolaylıkla sökülüp depolanabilir.

IR Kalibrasyon Hedefi

Bu sistem sayesinde araçlarda bulunan kızılötesi kamerayı hızlı ve yüksek doğrulukta kalibre edebilirsiniz. Kızılötesi kameranın görevi sürüş sırasında görüşünüzün olmadığı zamanlarda aracın önündeki hayvan yada insanları belirlemekte kullanılır. Aracın önüne koyulan IR Kalibrasyon hedefi, Ilık bir vücudu simule eder.

Kör nokta kamera kalibrasyonu için Yansıtıcı

Bu cihaz HYUNDAI, HONDA, KIA, LEXUS, MAZDA, MITSUBISHI, SUBARU, TOYOTA gibi markalarda bulunan ultrasonik radarları kalibre etmek için kullanılır. Metal reflektörlü bir koni, lazer ve konin doğru yerleştirilmesi için bir açıölçer bulundurur. TEXA tarafından geliştirilen koni; ön, arka ve yan radarlarıda kalibre etmek için kullanılabilir.

ACS (Çevre Kalibrasyon Sistemi)

VAG grubunda bulunan markalar için (AUDI, SEAT, SKODA, VOLKSWAGEN AND LAMBORGHINI) 360derece kamera ve Doppler cihazlarını kalibre etmek için kullanılan bir sistemdir. ACS sistemi 2 adet yatay paneli tutan bir aluminyum gövde ve 2 adet manyetik plaka için 2 adet dik destekten oluşur. Gövdede bulunan lazer tutucu sayesinde araçla gövde arasındaki mesafe ve açıyı kolaylıkla ayarlayabilirsiniz. Texa’nın ACS sistemleri için sunduğu bu çözüm hızlı ve kolay hareket ettirmek için tekerleklere sahiptir. Bu sayede 1 operatör tüm işlemleri tek başına halledebilir.

ADAS Kamyon Kiti

Bazı kamyon ve ticari araç üreticileri sürüş yardım sistemlerini (kamera, radar ve adaptif hız kontrolünü kontrol eden sensörler gibi sistemler) doğru kalibre etmek için özel ekipmanlara ihtiyaç duyar. TEXA WABCO, TRW ve TRW,Knorr radarlarını kalibre etmek için ölçüm barı, kamera ve lazerleri doğru kalibre etmek için paneller sunar. ADAS Kamyon Kiti adaptif hız kontrolünü kalibre etmek için lazerle desteklenmiş kelepçeler ve WABCO radarlarını kalibre etmek için ayna adaptörlerini sunar. Dahası, IDC5 yazılımı yapılacak işlemlerde adım adım yardım ederek operatöre kolaylık sağlar.